Vecuma pārbaude ar SMART-ID

Atbilstoši grozījumiem alkoholisko dzērienu aprites likumā, sākot ar 28.12.2020, mazumtirgotājam, pirms alkoholisko dzērienu pārdošanas tīmekļa vietnē, ir jāpārliecinās par personas vecumu, izmantojot kādu no kvalificētiem paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas līdzekļiem.

 

Vietne etop.lv nodrošina Jūsu vecuma pārbaudi, izmantojot pilno Smart-ID versiju jeb Smart-ID ar kvalificēto elektronisko parakstu.

 

Kā zināt, vai man ir pilnā SMART - ID versija? 

To ir viegli noteikt pēc SMART-ID aplikācijas fona krāsas vai apskatot aplikācijas iestatījumus! Smart-ID basic jeb pamatversijai aplikācijas fona krāsa ir zaļa, savukārt pilnajai Smart-ID versijai aplikācijas fona krāsa ir balta.


Kā apstiprināt vecumu?

- Izveido pirkuma grozu un dodies uz apmaksu;

- Ja tavā grozā ir alkoholiskie dzērieni, noformējot pirkumu, lūgsim tev ievadīt personas kodu un apstiprināt vecumu savā viedierīcē ar Smart-ID aplikācijas starpniecību;

- Pēc veiksmīgas vecuma apstiprināšanas varēsiet turpināt ar piegādes informācijas aizpildīšanu un apmaksas veikšanu;

- Neveiksmīgas vecuma pārbaudes rezultātā, lūdzam no groza izņemt alkoholiskos dzērienus un turpināt pirkuma noformēšanu un apmaksu.

 

Ko man darīt, ja šobrīd nelietoju Smart-ID vai lietoju Smart-ID pamatversiju?

- Ja tu vēl nelieto Smart-ID, sāc ar aplikācijas lejupielādi un Smart-ID konta reģistrēšanu: https://www.smart-id.com/lv/lejupielade/

- Ja tev ir Smart-ID pamatversija, to ērti vari pārveidot par Smart-ID kvalificēto elektronisko paraksta versiju:

- Ja rodas papildus jautājumi, aicinām rakstīt savu ziņu top@etoppiegade.lv

Alkohola lietošana ir kaitīga veselībai. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta!